Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 3 людини

Звіт директора Любецького ліцею Любецької селищної ради Пилипенка Юрія Григоровича перед педагогічним колективом та громадськістю за 2022-2023 навчальний рік

Дата: 12 грудня 2023 о 11:59, Оновлено 17 грудня 2023 о 15:42

ЗВІТ ДИРЕКТОРА

ЛЮБЕЦЬКОГО ЛІЦЕЮ

ЛЮБЕЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

ПИЛИПЕНКА ЮРІЯ ГРИГОРОВИЧА

 ПЕРЕД ПЕДАГОГІЧНИМ КОЛЕКТИВОМ

 ТА ГРОМАДСЬКІСТЮ

ЗА 2022-2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

                                                Вступ

У 2022-2023 навчальному році робота закладу була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», реалізацію державних, обласних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.

Мета, яку реалізував колектив ліцею - створити сприятливі умови для саморозвитку та самореалізації педагогів і учнів, ефективного розвитку усіх напрямів педагогічної діяльності закладу.

Завдання, які були визначені на поточний рік:

організація пошуку, розробки і апробації нового змісту освіти і виховання учнів, форм і методів його реалізації;

-  орієнтація освітнього процесу на розвиток здібностей, схильностей та потреб кожного учня;

- забезпечення ефективної взаємодії та співпраці учасників освітнього процесу;

- створення позитивного емоційно-психологічного клімату, особистих взаємостосунків та соціально-педагогічних умов;

- збагачення діяльності педагогів школи новими прогресивними методами і засобами навчання обдарованих дітей;

- розвиток особистості і професійних якостей педагогів, які необхідні для їх соціально-педагогічної діяльності;

- формування інтересу і позитивного ставлення до дослідницької діяльності педагогів;

- вдосконалення навичок самоосвітньої діяльності педагогів.

Очікувані результати:

-  підвищення професійної майстерності педагогів;

- формування духовно багатої, творчо мислячої, фізично розвиненої, конкуренто спроможної особистості;

-  реалізація творчого потенціалу учасників освітнього процесу;

-  підвищення якості освіти.

Навчальний процес

Актуальним у роботі колективу ліцею були: підвищення якості освіти через упровадження інновацій, сучасних підходів до оцінювання, зокрема формувальне оцінювання, само-  та взаємооцінювання, дотримання основних принципів НУШ – дитиноцентризму, педагогіки партнерства, інтеграції предметів.

Заклад освіти здійснював свою діяльність відповідно до Статуту. Освітній процес відбувався в одну зміну. Мова навчання – українська Розпочинались заняття о 09.00.

На початок 2022-2023 навчального року в закладі функціонували  11 класів.

         Дві  учениці 1 класу перебували на індивідуальній формі навчання – сімейна форма згідно заяв матері. 18 здобувачів освіти  перебувають за кордоном та за межами Любецької громади. Відповідно до клопотань було організоване навчання для двох дітей з ООП.

Станом на кінець червня 2022року  кількість учнів становила 192.  

         Відраховано із закладу 15 випускників 11 класу, а 16 учнів планується зарахувати до 1 класу.

Воєнний стан вніс свої корективи в організацію та проведення освітнього процесу. Навчання проходило як дистанційно (до 10.04.2023 року) так і в змішаному форматі. Варто зазначити, що майже більше половини навчального часу, всі навчальні заняття проходили за розкладом з використанням технологій дистанційного навчання через: 

  • створення груп із батьками, учнями в соціальних мережах: Viber, Telegram, тощо; 
  • використання електронних платформ: Google Clasroom, Google Meet;
  • спілкування в телефонному режимі; 
  • листування через електронну пошту тощо; 
  • використання наявних електронних ресурсів, насамперед Всеукраїнську школу онлайн, регіональні ресурси, ресурси закладів освіти.

Дистанційним навчанням було охоплено майже 99% учнів.  Всі здобувачі освіти 1-10 класів були переведені на наступний рік навчання.

Середній кількісний показник рівня навчальних досягнень такий:

  • Високий рівень мають 6  здобувачів освіти;
  • Достатній  та високий рівень мають 31 здобувач освіти;

Нагороджено Похвальним листом 5 здобувачів освіти: Дітюк Анастасію, Голобурду Софію, Богуша Данила, Копича Тимофія, Костюк Анну.

Отримав свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти  з відзнакою та нагороджений золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні»  Пилипенко Олексій.

У 2022/2023 навчальному році в закладі було продовжено роботу щодо впровадження компетентнісного підходу до формування змісту та організації освітнього процесу.  Використовуючи індивідуальні, групові та фронтальні форми опитування, здійснено поточне оцінювання знань здобувачів освіти з предметів інваріантної та варіативної складової навчального плану. На підставі результатів опанування здобувачами освіти матеріалу тем упродовж їх вивчення з урахуванням поточних оцінок, різних видів навчальних, контрольних, письмових робіт та навчальної активності вчителями-предметниками виставлені тематичні оцінки, а на їх основі виставлено оцінки за навчальний рік. Урахована динаміка особистих навчальних досягнень здобувачів освіти з предметів упродовж навчального року, важливість тем, тривалість їх вивчення, складність змісту, тощо.

Таким чином, відповідно до плану роботи ліцею та графіку контролю за освітнім процесом на 2022/2023 навчальний рік, підведені підсумки за результатами інформації, наданої вчителями із питання визначення якості знань, рівня навчальних досягнень учнів 1-11-х класів.

Навчальний рік закінчили 65 здобувачів освіти 1-4 класів. Відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України використовувався інструментарій для формувального та підсумкового оцінювання, велися індивідуальні картки навчального поступу кожного учня. Всі учні 1-4-х класів були оцінені, результати особистих досягнень учнів виставлено в Свідоцтва досягнень. Моніторинг результатів навчальних досягнень учнів показав, що  за характеристикою результатів навчання по освітніх галузях у всіх учнів формуються навички. Значна частина учнів потребують уваги і допомоги.

            У 5-11 класах навчались 125 учнів, всі засвоїли навчальний матеріал. Освітня програма адаптаційного циклу базової середньої освіти (5-6 класи) Любецького ліцею була  розроблена на основі Типової освітньої програми затвердженої наказом МОН України №235 від 19.02.2021 року «Про затвердження типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти» та реалізована на протязі року. Робочий навчальний план для 5 класу розроблено за Типовою освітньою програмою для 5-6 класів, затвердженою наказом МОН на  основі типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, затвердженої наказом МОН № 235 від 19.02.2021року був виконаний. Робочі навчальні плани для 6-9 класів були схвалені педрадою закладу та складені за Типовою освітньою програмою ЗЗСО ІІ ступеня, затвердженою наказом МОН України від 20.04.18р. за № 405 (таблиця 1) виконані.

Робочі навчальні плани для 10-11 класів схвалені педрадою закладу на підставі Типової освітньої програми ЗЗСО ІІІ ступеня, затверджені наказом МОН України за № 408 від 20.04.18р. – таблиці 2,4. (в редакції: наказу МОН № 1493 від 28.11.2019р.) були виконані.

 Кожен здобувач освіти має свої досягнення відповідно до можливостей.

30 здобувачів освіти на профільному рівні вивчали українську мову, українську літературу та історію України, решта предметів вивчалися на рівні стандарту.

Два здобувачі освіти навчалися в інклюзивних 7 та 9 класах.

         Варіативна складова навчального плану була визначена з урахуванням                    особливості організації освітнього процесу та індивідуальних освітніх потреб учнів та використовувалась на підсилення предметів інваріантної складової, запровадження  курсів за вибором, факультативних курсів, групових занять з учнями, що розширюють світоглядне спрямування.

Аналіз якісного складу та

освітнього рівня педагогічних працівників

       Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Типового положення про атестацію педагогічних працівників», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за № 1255/18550  у 2022-2023 навчальному році підвищення кваліфікації пройшли всі вчителі у очній та дистанційній формі.  Робота здійснювалася відповідно  до графіка, який складається  на кожен рік та затверджується педагогічною радою. Атестація  педпрацівників здійснювалася відповідно до перспективного плану атестації педагогічних кадрів з метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу.

    Враховуючи рішення атестаційної комісії ІІ рівня відділу освіти, сім,ї, молоді та спорту Любецької селищної ради Чернігівського району Чернігівської області  від 07.12.2022 року протокол №3, було прийнято рішення атестаційної комісії І рівня щодо перенесення атестації педагогічних працівників, які атестуються у 2023  році на термін одного року. Також  комісія ухвалила рішення про збереження за  педагогічними працівниками кваліфікаційних категорій, педагогічних звань та тарифних розрядів, які були присвоєні чи підтверджені попередньою атестаційною комісією.

Підвищення кваліфікації  педагогічні працівники проходять згідно затвердженого графіка. Протягом року вчителі ліцею підвищували свій кваліфікаційний рівень шляхом самоосвіти, участі в онлайн-семінарах, вебінарах.

Проводились тематичні наради при директорі, засідання педагогічних рад (онлайн та очно).

На кінець 2022-2023 н.р. якісний склад педагогічного колективу  становить:
спеціаліст вищої категорії – 17 учителів;

спеціаліст першої категорії  - 4 учителів;

спеціаліст другої категорії  - 3 учителів;

спеціаліст-3.

         11 педагогів закладу мають звання «старший учитель», 1 педагог має звання «Відмінник освіти».

Робота над проєктами

У ході втілення Стратегії розвитку  у закладі реалізуються  проєкти:

- Проєкт «Здібна дитина», спрямований на розвиток творчого потенціалу здобувачів освіти.

- Проєкт «Якісна освіта», який має на меті використання ефективних моделей і технологій роботи з дітьми, надання якісних освітніх послуг.

- Проєкт «Родина», орієнтований на розширення дієвої співпраці з батьками.

- Проєкт «Дозвілля  учнівської громади» передбачає набуття досвіду партнерства, волонтерства, зростання загальної культури учасників освітнього процесу.

- Проєкт «Поклик рідної землі», орієнтований на формування активної життєвої позиції, виховання патріотизму.

- Проєкт «Разом до здоров’я», який забезпечує реалізацію проблеми «Збереження і зміцнення здоров’я дітей під час освітнього процесу».

Педагогічний колектив закладу упродовж  року  проводив роботу,  спрямовану на   розвиток в учнів інтересу до знань та  формування творчої особистості через:

-  використання інформаційних технологій, методу проєктів, моделювання педагогічних ситуацій;      

-виховання компетентної особистості здобувача освіти для життя в інформаційному суспільстві;    

- поєднання всіх видів діяльності учнів та вчителів для розвитку спільної творчості;    

-  формування в учнів стійких мотиваційних установок і  застосування набутих знань;  

 -  організації самоосвітньої діяльності, дослідницької роботи;    

- впровадження  принципу органічного взаємозв’язку навчання та розвитку обдарованих дітей.

                           

Обдарована дитина

У ході втілення Стратегії розвитку  у закладі реалізуються  проєкти:

- Проєкт «Здібна дитина», спрямований на розвиток творчого потенціалу здобувачів освіти.

- Проєкт «Якісна освіта», який має на меті використання ефективних моделей і технологій роботи з дітьми, надання якісних освітніх послуг.

- Проєкт «Родина», орієнтований на розширення дієвої співпраці з батьками.

- Проєкт «Дозвілля  учнівської громади» передбачає набуття досвіду партнерства, волонтерства, зростання загальної культури учасників освітнього процесу.

- Проєкт «Поклик рідної землі», орієнтований на формування активної життєвої позиції, виховання патріотизму.

- Проєкт «Разом до здоров’я», який забезпечує реалізацію проблеми «Збереження і зміцнення здоров’я дітей під час освітнього процесу».

Педагогічний колектив закладу упродовж  року  проводив роботу,  спрямовану на   розвиток в учнів інтересу до знань та  формування творчої особистості через:

-  використання інформаційних технологій, методу проєктів, моделювання педагогічних ситуацій;      

-виховання компетентної особистості здобувача освіти для життя в інформаційному суспільстві;    

- поєднання всіх видів діяльності учнів та вчителів для розвитку спільної творчості;    

-  формування в учнів стійких мотиваційних установок і  застосування набутих знань;  

 -  організації самоосвітньої діяльності, дослідницької роботи;    

- впровадження  принципу органічного взаємозв’язку навчання та розвитку обдарованих дітей.

Виховна робота

У ході втілення Стратегії розвитку  у закладі реалізуються  проєкти:

- Проєкт «Здібна дитина», спрямований на розвиток творчого потенціалу здобувачів освіти.

- Проєкт «Якісна освіта», який має на меті використання ефективних моделей і технологій роботи з дітьми, надання якісних освітніх послуг.

- Проєкт «Родина», орієнтований на розширення дієвої співпраці з батьками.

- Проєкт «Дозвілля  учнівської громади» передбачає набуття досвіду партнерства, волонтерства, зростання загальної культури учасників освітнього процесу.

- Проєкт «Поклик рідної землі», орієнтований на формування активної життєвої позиції, виховання патріотизму.

- Проєкт «Разом до здоров’я», який забезпечує реалізацію проблеми «Збереження і зміцнення здоров’я дітей під час освітнього процесу».

Педагогічний колектив закладу упродовж  року  проводив роботу,  спрямовану на   розвиток в учнів інтересу до знань та  формування творчої особистості через:

-  використання інформаційних технологій, методу проєктів, моделювання педагогічних ситуацій;      

-виховання компетентної особистості здобувача освіти для життя в інформаційному суспільстві;    

- поєднання всіх видів діяльності учнів та вчителів для розвитку спільної творчості;    

-  формування в учнів стійких мотиваційних установок і  застосування набутих знань;  

 -  організації самоосвітньої діяльності, дослідницької роботи;    

- впровадження  принципу органічного взаємозв’язку навчання та розвитку обдарованих дітей.

         З 10 квітня 2023 року відновив роботу волейбольний гурток.

Організація харчування

Важливою складовою збереження здоров’я дітей є збалансоване харчування, організації  якого у роботі закладу освіти  надається  великого значення. Але у зв’язку з організацією освітнього процесу в дистанційному форматі харчування було відсутнім.

Програма «Шкільний автобус»

Наш заклад обслуговують 2 шкільні автобуси, які належать селищній раді. Підвезення учнів та педагогів до місця навчання і в зворотному напрямку здійснюється з територій 5 старостинських округів – 10 населених пунктів. Це – села: Губичі, Гуньківка, Комарівка, Неданчичі, Мекшунівка, Смолигівка, Тараса Шевченка, Семаки, Галків, Малинівка, а також мікрорайон Любеча – Сидорівка. Загалом підвозиться 42 здобувачів освіти.

Підвіз учнів та педагогів відновився з переходом на змішаний формат навчання.

Господарська діяльність

Стабільність господарської частини діяльності закладу забезпечує відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Любецької селищної ради. Упродовж 2022-2023 навчального року було надано:

  • Забезпечення НУШ підручниками;
  • Забезпечення підручниками середньої та старшої школи;
  • Шпалери та клей до них;
  • Пальне, олива та ліска для мотокоси;
  • Електрогенератор бензиновий;
  • Електрогенератор дизельний (благодійний фонд «Юнісеф»);
  • Пальне для електрогенераторів;
  • Господарське мило;
  • Рідке мило;
  • Рукавички гумові;
  • Серцевини в замок;
  • Папір офісний;
  • Плівка для ламінування;
  • Лед-світильники;
  • Розетки та вимикачі;
  • Запобіжники автоматичні;
  • Шафи для запобіжників автоматичних;
  • Фарби та розчинники;
  • Валики, щітки;
  • Грунтовка;
  • Папір шліфувальний;
  • Крани водяні, фітинги, кути;
  • Електроди зварювальні;
  • Лампочки електричні;
  • Цвяхи, саморізи;
  • Болти, гайки, шайби;
  • Анкерні болти;
  • Замки навісні та кріплення до них;
  • Свердла;
  • Кабель електричний, короб пластиковий;
  • Вапно;
  • Проведено чергову повірку вогнегасників;
  • 6 ноутбуків;
  • 2 хромбуки.

Організоване найпростіше укриття для учасників освітнього процесу. В укритті є 2 приміщення: для учнів 1-4 класів і 5-11. Загалом укриття вміщує 300 осіб. В наявності медпункт, роздільні санвузли. Є проточна вода, працює каналізація, витяжка. По всьому укритті проведено нове електрообладнання (проводка, розетки, вимикачі); організовано стабільну роботу від електрогенераторів. Укриття має 2 входи-виходи, обладнані металевими дверима. В наявності резервний бак з питною водою (500 л), пожежний щит.

Адміністрацією  ліцею  приділяється  достатньо  уваги  естетичному  вигляду  закладу освіти.  Подвір'я школи завжди прибране, доглянуте. Силами адміністрації,  педагогів, робітників адміністративно-господарчої частини та учнів приміщення та територія  школи  підтримується  на  належному  санітарно-гігієнічному  рівні, є  чистотою  та  охайною.  Проводиться  скошування  трави  на  газонах, винесення і періодичне вивезення сміття з території школи.

У діяльності школи забезпечується прозорість, відкритість, демократичність управління.  Важливою  умовою  успішної  діяльності  школи  є  чітке,  конкретне планування   освітнього процесу   школи.      Воно забезпечує цілеспрямованість у роботі всіх підрозділів, створює умови для організації роботи педагогічного  та  учнівського  колективів,  раціонального  використання  часу. Плануємо проведення реальних і оптимальних заходів, які можна провести і які забезпечують рівномірний ритм роботи закладу протягом року.

Головні завдання закладу освіти

на наступний навчальний рік

         На наступний навчальний рік пріоритетними напрямками роботи ліцею будуть:

-подальша реалізація Державних стандартів загальної освіти;

-створення умов для поліпшення якості освітніх послуг, особистісної реалізації змісту освіти, індивідуалізації навчання, забезпечення практичної спрямованості  освіти  шляхом  залучення  найкращого  педагогічного  досвіду, розвитку й оптимального використання матеріально-технічної бази ліцею;

-забезпечення умов якісної підготовки учнів до складання НМТ;

-забезпечення оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями  всіма  педагогами  відповідно  до  нового  Державного  стандарту базової та повної загальної середньої освіти;

-формування освітнього простору та позитивного іміджу закладу;

-створення „ситуації успіху” для кожного здобувача освіти;

-створення  здоров’язбережувального  середовища  шляхом  упровадження здоров’язбережувальних технологій навчання й виховання, дотримання санітарно-гігієнічного режиму,  упровадження  ефективних  методів    впливу  з  метою формування  в  учнів  та  їхніх  батьків  цінності  здоров’я,  створення  умов  для запобігання шкідливим звичкам, дитячій бездоглядності, підлітковій злочинності;

-виявлення обдарованих учнів, створення умов для розвитку здібностей школярів;

-формування  конкурентоспроможного  випускника  закладу освіти  в  умовах глобалізації освітнього простору;

-формування у кожного учня потреби до саморозвитку та самовдосконалення;

-виховання почуття глибокого патріотизму, взаємоповаги, добра та справедливості;

-зміцнення матеріально-технічної бази ліцею.

Висновки

Наше завдання – продовжити незворотні позитивні тенденції розвитку ліцею. Переконаний, що спільними зусиллями наш заклад буде набувати нових барв. Інакше не можна – наше надійне майбутнє народжується в якості сьогоднішньої роботи.

Висловлюю всім вдячність за творчу і сумлінну співпрацю. Сподіваюся, що набутий нами досвід вирішення освітніх проблем забезпечить успішну практичну реалізацію завдань і викликів, які стоять перед нашим ліцеєм.

Бажаю усім вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, творчих здобутків, скорішої Перемоги і миру!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.